Jak przygotować pierwszą komunię w domu

Dekoracje na pierwszą komunię święta

Pierwsza komunia waszego dziecka tuż tuż? A Wy zastanawiacie jak przygotować imprezę komunijną w domu? Wbrew pozorom to nie jest wcale takie trudne. Jest parę ciekawych tipów które pomogą nam w zorganizowaniu przyjęcia. Tak naprawdę powinniśmy skupić się na dekoracjach. Reszta jest raczej oczywista. Uraczmy naszych gości jakimś oficjalny obiadem najlepiej składających się z dwóch dań np rosół oraz schabowy. Dodatkowo pyszne domowe wypieki, postawmy na produkty własne, dzięki czemu zyskamy uznanie zaproszonych osób. Jeżeli chodzi o napoje, w szczególności mowa tutaj o tych wysokoprocentowych, nie są one koniecznością, wręcz rzeklibyśmy, że lepiej je wykluczyć albo chociaż zminimalizować ilość.

Pomysły na dekoracje komunijne

Skąd brać pomysły i jakich dekoracji użyć? Z pomocą przychodzi do nas jeden ze sklepów który szerzej opisuje temat tutaj https://happenings.pl/blog/jakie-wybrac-dekoracje-na-pierwsza-komunie-swieta-n40

Same pomysły najlepiej podejrzeć w internecie. Po wpisaniu w grafice Google pomysły na pierwszą komunię w domu wyświetli nam się dość dużo ciekawych zdjęć z przystrojeniem. Na ich podstawie możemy czerpać inspiracje, temat szerzej opisuje sklep happenings opisując które dekoracje są aktualnie w modzie. Jednakże nie musimy się tym sugerować. Przyjęło się, że najczęstsze kolory które dominują to złoto, srebro, biel i w przypadku chłopca niebieski, a w przypadku dziewczynki różowy. Na bazie tych kolorów spokojnie możemy skomponować coś ciekawy wystrój.

Jakie dekoracje komunijne?

Wyróżniamy parę dekoracji komunijnych w tym popularne balony. Wszystkie postaramy się opisać:

  • Balony komunijne – mogą być pastelowe, lub metalizowane w zależności od naszych upodobań. Pastelowe są bardziej klasyczne i mniej podkreślają kolor. Metalizowane w naszej opinii dużo lepiej się prezentują ze względu na to iż większość dodatków jest metalizowana. Np grawer na księdze gości jest zazwyczaj złoty lub srebrny, a folia która go pokrywa jest błyszcząca, a więc bliżej jej do metalizowanej niż pastelowych odcieni.
  • Księga gości na komunię – wspominając już o księdze warto o takiej rzeczywiście pomyśleć, ciekawa przede wszystkim na możliwość wpisów osób zaproszonych.
  • Banery i girlandy – idealne do zawieszania w pomieszczeniu. Banery z kielichami, hostią, napisem pierwsza komunia święta to całkiem ciekawy o którym na pewno warto pomyśleć. Są to całkiem niedrogie, a ładne rzeczy.
  • Świece komunijne – przede wszystkim posłużą nam jako dekoracja stołu.
  • Bieżnik komunijny na stół – w sklepie happenings.pl możecie Państwo kupić coś tego typu w różnych wzorach i kolorach. Warto mieć na uwadze.
  • Serwetki – mogą być jednolite, ze wzorami, lub też serwetki ażurowe, aktualnie najtańsza opcja. Koszt 100 takich 10cm serwetek to niespełna 2zł..
  • Inne dodatki komunijne – w postaci rozet oraz pomponów zawieszanych na sufit. Do dodatków możemy również zaliczyć kubeczki, talerzyki czy słomki papierowe. Nie jest to obowiązek, ale możemy dopisać również tego typu rzeczy do naszej listy.

Dekoracje komunijne

Jakie jeszcze pomysły na pierwszą komunię w domu?

Powyżej napisaliśmy pewne schematy których możemy, ale nie musimy się trzymać. Dekoracje w takiej formie są coraz bardziej powszechne i popularne. Nie są one regułą bez której nie możemy przygotować naszej pierwszej komunii. Jeżeli mamy złotą lub srebrną zastawę zostańmy przy niej. Jeżeli mamy piękny biały obrus, serwetki schowane w szufladzie, to nie musimy się wygłupiać z bieżnikiem i serwetkami zdobionymi. Są to jedynie ciekawe dodatki, a nie rzeczy bez których nasze przyjęcie się nie obejdzie. Podobnie z balonami banerami, itd. Dlatego wybierajmy przede wszystkim mądrze i na kieszeń :).

1 Komentarz

  1. Jak przygotować pierwszą komunię w domu? Prosta sprawa, ugotować dobry obiad, upiec dobre ciasto i ładnie nakryć stół 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*